Site Overlay

Portfele skórzane: czy warto?

Portfele damskie to obowiązkowy dodatek każdej kobiety. Służy on przede wszystkim do przechowywania pieniędzy, a także niezbędnych dokumentów. Coraz większą popularnością jednak cieszą się portfele skórzane.

Rodzaje portfeli damskich

Wśród portfeli skórzanych można znaleźć różne ich typy. Są to między innymi:

  • bifold, czyli portfel składany na pół, najlepszy do noszenia w kieszeni spodni;
  • portfel na dowód osobisty, to jest mały, przeznaczony do noszenia tylko niezbędnych dokumentów, takich jak dowód czy karta bankomatowa;
  • trifold – portfel podobny do bifoldu, ale składany na.. trzy części. Również doskonale sprawdza się do noszenia w spodniach;
  • bilonówka najbardziej popularna wśród osób młodych. Przeznaczona do noszenia w niej monet;
  • kopertówka charakteryzująca się dużymi rozmiarami. Najczęściej jest noszona w ręce i zwykle z powodzeniem zastępuje torebkę damską.

Portfele skórzane damskie, czyli na co zwrócić uwagę?

Największą popularnością jednak cieszą się portfele ze skóry. Jak się okazuje, są oferowane w różnych wzorach i kształtach. Mogą być zarówno duże, jak i mniejsze, a także przypominające wzorem kwadrat lub prostokąt.

Warto również zwrócić uwagę – przy ich zakupie – na rodzaj skóry. Portfele skórzane bowiem są produkowane między innymi ze skóry włoskiej, to jest naturalnie garbowanej, a następnie lakierowanej na właściwy kolor. Istnieją także portfele ze skóry egzotycznej, czyli stworzone ze skóry zwierząt, takich jak aligator czy chociażby wąż. Wiele osób wybiera również portfele ze skóry ekologicznej, jednak jest to skóra sztuczna, jedynie imitująca prawdziwą. 

Portfele skórzane – styl i trwałość

Nie da się ukryć, że portfele skórzane to od wielu lat pewnego rodzaju wyznacznik stylu. Pełnią one ważną rolę, ponieważ to właśnie w nich przechowuje się pieniądze, ważne dokumenty, karty bankowe i tym podobne. Ich właściciele są zwykle postrzegani jako osoby uporządkowane oraz mające szacunek do cennych przedmiotów.

Portfele ze skóry posiadają również wiele zalet. Po pierwsze, charakteryzują się ona trwałością materiału. Odpowiednie dbanie o nie sprawia, że mogą posłużyć nam przez naprawdę wiele lat, nie tracąc na swojej wartości. Co więcej, idealnie sprawdzają się jako prezent. Zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn – zawsze będą idealnym podarunkiem, bez względu na okazję. 

Portfele skórzane damskie najczęściej można również spotkać w wielu rozmiarach, co oznacza, że istnieje możliwość dopasowania ich do własnych potrzeb, bądź też potrzeb osoby obdarowywanej. Można zakupić portfel ze skóry, który z łatwością zmieści się w kieszeni marynarki lub spodni, a także taki, który perfekcyjnie zastąpi damską torebkę. 

Warto także nadmienić, że portfele skórzane są oferowane z różnymi sposobami zamykania, to jest:

  • zasuwane;
  • zapinane na bigiel;
  • składane;
  • zapinane na zatrzask.

Ostatnią ich zaletą jest fakt, że portfele skórzane nigdy nie wychodzą z mody. Zawsze są na topie i nie tracą na swojej popularności, dlatego też można je kupić bez obaw o utratę modnego statusu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up