0

FAQ

1. Czy zakupiona tkanina będzie w jednym kawałku?

2. Czy mogę obejrzeć/odebrać tkaniny osobiście?

3. Czy kolory tkaniny są w rzeczywistości takie, jak na zdjęciu w komputerze?

4. Chcę zamówić więcej materiału niż jest dostępne w Sklepie. Czy jest to możliwe?

5. Czy tkanina się zbiega?

6. Słowniczek pojęć.

7. Co oznaczają symbole informacyjne o sposobie konserwacji tkanin?

8. Jaki jest koszt i sposoby dostawy towaru?

9. Formy płatności za zamówienie?

 

 

1. Czy zakupiona tkanina będzie w jednym kawałku?

 Tak. Tkaniny sprzedajemy w wielkokrotności 1 M BIEŻĄCEGO ( 1szt = 1 mb). Jeśli zostanie zakupione np. 3 szt. po 1 metrze bieżącym, materiał będzie w jednym, trzymetrowym kawałku. W przypadku tkanin raportowych  sprzedajemy je jako wielokrotność długości całego wzoru. Jeśli zostały zakupione dwa raporty materiału, otrzymasz je w jednym, nierozciętym kawałku.

Wyjątkowo, jeśli zmienisz zamówienie, powiększając je po rozpoczęciu przygotowania do wysyłki, może nam się nie udać wysłać zamówienia w jednym kawałku, ponieważ materiał dla Ciebie może być już odcięty od beli.

 

2. Czy mogę obejrzeć/odebrać tkaniny osobiście?

Nie. Prowadzimy wyłącznie wysyłkową sprzedaż przez internet.

 

3. Czy kolory tkaniny są w rzeczywistości takie, jak na zdjęciu w komputerze?

Na wygląd kolorów na ekranie monitora ma wpływ wiele czynników technicznych: typ monitora, ustawienia monitora, system operacyjny, światło w pomieszczeniu, itd.. Przygotowujemy zdjęcia tkanin z najwyższą dbałością o szczegóły, a w szczególności kolory, ale nie możemy zagwarantować, że wygląd rzeczywisty nie będzie się różnił nieznacznie od wyglądu na monitorze.

 

4. Chcę zamówić więcej materiału niż jest dostępne w Sklepie. Czy jest to możliwe?

Prosimy o kontakt z nami. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z naszymi dostawcami i często udaje się zamówić dodatkową ilość danego materiału. Zachęcamy również do nie zwlekania z zakupami, bo szansa na uszycie wymarzonej kreacji może się już nie powtórzyć.

 

5. Czy tkanina się zbiega?

Wszystkie tkaniny z włókien naturalnych oraz  posiadających elastan mogą się zbiegać, dlatego polecamy wyprać tkaninę przed obróbką. Najlepiej w takiej temperaturze, w jakiej będzie się później prało uszyte ubrania. Bawełna może się zbiec do 5%.

 

6. Słowniczek pojęć używanych w sklepie. 

OSNOWA I WĄTEK- osnowa to jeden z dwóch układów nitek tworzących tkaninę biegnący wzdłuż tkaniny, a wątek biegnie w poprzek tkaniny,

KRAJKA -  krawędź, brzeg  tkaniny, dzianiny

TKANINY -które powstają z dwóch układów nitek (osnowy i wątku) przeplatających się ze sobą według ustalonego porządku (tzw. splot). Istnieje bardzo dużo rodzajów tkanin, w zależności od zastosowanego splotu, grubości nitek (przędzy) i gatunku materiału użytego do produkcji.

DZIANINY -które są wyrobem włókienniczym, powstającym z jednej lub wielu nitek łączących się ze sobą w oczka w procesie dziania.tkowe). Dzianiny mogą być gładkie, z wzorami barwnymi, ze zróżnicowaną fakturą, ażurowe, z okrywą włókienną. Dzianiny są rozciągliwe, miekkie, elastyczne i przewiewne.

FLOCK - powstaje poprzez nanoszenie pod ciśnieniem na tkaninę/dzianinę mikroskopijnych włókienek na pokryte klejem powierzchnie. Efekt takiego działania to zróżnicowane wzory o włochatej powierzchni, przypominającej w dotyku welwet.

CEKINY- ozdoba, będąca cienką błyszczącą blaszką z dziurką umożliwiającą przymocowanie do materiału. Cekiny mogą mieć różne kolory i kształty, choć najczęściej są okrągłe.

DENIM (DŻINS, JEANS) - do tkania używa się różnych kolorów osnowy i wątku, co powoduje powstawanie wyraźnych ukośnych, cieniutkich prążków. Dżins ma różne grubości i często dodatek elastanu. Wykorzystuje się go na ubrania młodzieżowe, spodnie i spódnice, żakiety.

FLAUSZ- tkanina o splocie skośnym, lekko skręcone nitki. Wełniana i z włókien mieszanych. Poddawana obustronnemu drapaniu i folowaniu, dzięki czemu uzyskuje wyraźną grubość i miękkość oraz lekko włochatą powierzchnię. Świetnie nadaje się płaszcze, marynarki, kurtki.

KORONKA- materiał z charakterystycznymi wzorami z prześwitami, najczęściej poliestrowe, ale też bawełniane, jedwabne i z mieszanek. O rożnych grubościach, czasem lekko elastyczne. Zastosowanie: bluzki, sukienki, spódnice, dekoracyjne elementy odzieży i bielizny.

KREPA - splot płócienny, ale mocno skręcone nitki wątku i osnowy powodują bardzo charakterystyczną, ziarnistą powierzchnię. Bardzo zróżnicowany skład i grubości. Miękko się układają i są sprężyste. Najczęściej matowe, choć bywają też lekko połyskliwe. Najlepsza do szycia kostiumów, żakietów, spodni, sukienek i bluzek.

ORGANDYNA - splot płócienny, luźny. Lekka, przezroczysta, matowa, szorstka powierzchnia, sztywna. Wykorzystywana na lekkie bluzki, sukienki, elementy dekoracyjne odzieży.

POPELINA- tkanina bawełniana, z włókien syntetycznych lub mieszanych. Splot płócienny, gęsty, o wyraźnym prążkowaniu w poprzek tkaniny. O różnych grubościach, gładka lub wzorzysta. Najlepsza na koszule, bluzki, sukienki, spodnie, spódnice, żakiety.

SATYNA- tkanina o splocie atłasowym, jedwabna, wiskozowa lub poliestrowa. Miękka, gładka, gęsta, z połyskiem po prawej stronie tkaniny.

SATYNA BAWEŁNIANA- tkanina o splocie atłasowym z włókien bawełnianych, czasem z domieszką włókien syntetycznych. O różnej grubości, gładkie i wzorzyste drukowane.Zastosowanie: spódnice, żakiety, marynarki, spodnie.

SZYFON  -tkanina o splocie płóciennym, jedwabna, poliestrowa lub wiskozowa. Luźno tkana, lekka, cienka, przezroczysta, miękka, czasem lekko połyskująca. Jednokolorowa i wzorzysta. Zastosowanie: bluzki i sukienki.

WELUR - tkanina o splocie płóciennym, albo dzianina pojedyncza, z bawełny, poliestru lub mieszanek. Charakterystyczna, dość wysoka warstwa strzyżonych włosków na prawej stronie, lewa jest gładka. Różne grubości: średnie i grube. Miękkie i ciepłe. Najczęściej jednokolorow. Zastosowanie: bluzki, sukienki, kostiumy.

WELWET - tkanina runowa o dwóch warstwach wątków, z których jeden tworzy na prawej stronie niezbyt wysoką warstwę "włosków", lewa jest gładka. Gęsta, miękka, grubsza lub średnio-gruba. Najczęściej jednokolorowa. Zastosowanie: spódnice, suknie i żakiety.

ŻAKARD - tkanina jedwabna, bawełniana i wełniana z domieszkami wiskozy i poliestru. Tkana splotem żakardowym. Przeznaczone na odzież luksusową, elegancką - żakiety i  sukienki.

ŻORŻETA - tkanina luźno tkana splotem płóciennym, jedwabna, wiskozowa lub poliestrowa. Ma lekko krepową fakturę (ziarnistą), gdyż jest tkana ze skręconych nici. Lekka, przezroczysta, miękko się układa. Gładka i wzorzysta. Przeznaczenie: bluzki i sukienki.

SIATKA - dzianina bardzo luźno pleciona, przez co tworzą się wyraźne prześwity. Nie tworzą one jednak, w przeciwieństwie do dzianin ażurowych, żadnego wzoru. Najczęściej poliestrowe, wiskozowe lub z włókien mieszanych. Jednokolorowe i wzorzyste. Zastosowanie: bluzki, sukienki.

 

7. Co oznaczają symbole informacyjne o sposobie konserwacji tkanin?

Pranie ręczne

Można prać w 30o C

Można prać w 40oC

Można prać w 60oC

Nie prać

Nie prasować

Prasować w niskiej temperaturze.

Prasować w średniej temperaturze (max. 150o).

Prasować w wysokiej temperaturze (max. 200o).

Nie suszyć w suszarce bębenowej.

Nie używać wybielaczy.

Nie prać chemicznie.

Można czyścić chemicznie w czterochloroetylenie i benzynie.

Czyścić w benzynie.

 

 8. Jaki jest koszt i sposoby dostawy towaru?

 

 Dostawa Produktu do Klienta jest odpłatna, koszty dostawy produktu (w tym opłaty za transport, dostarczenie i usługi pocztowe) są wskazywane Klientowi na stronach Sklepu Internetowego oraz w trakcie składania Zamówienia, w tym także w chwili wyrażenia przez Klienta woli związania się Umową Sprzedaży.

Oferujemy wysyłkę towaru na terenie Polski poprzez firmę kurierską DPD oraz  Pocztę Polską. Wysyłka towarów odbywa się w dni robocze.

Koszt przesyłki kurierskiej  do 31kg  z przedpłatą na konto to 15 zł, a za pobraniem to 18 zł.

Koszt przesyłki pocztowej Paczka 48 w zależności od wagi towaru kształtuje się :

-paczka do 5kg z przedpłatą na konto - 15,50 zł , za pobraniem 19,50 zł

-paczka od 5kg do 10kg z przedpłatą na konto - 20,50 zł za pobraniem 24,50 zł

-paczka od 10kg do 20kg  z przedpłatą na konto - 25,50 zł za pobraniem 29,50 zł

 9. Formy płatności za zamówienie?

 

Możesz wybrać jeden z następujących sposobów płatności:

  • Przelew - wpłaty należy dokonać na wskazany numer rachunku bankowego, który przekażemy Ci w wiadomości email potwierdzającej przyjęcie zamówienia. Przelew możesz zrealizować przez Internet, na poczcie lub w banku. Po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie, rozpoczniemy realizację zamówienia.
  • Pobranie - płacisz gotówką przy odbiorze towaru (kurierowi lub w oddziale Poczty Polskiej - w zależności od metody dostawy). Ta metoda płatności wiąże się z wyższą opłatę za realizację zamówienia, która nie występuje w przypadki innych opłat.
  • Przelew natychmiastowy - najbardziej wygodny i bezpieczny sposób dokonania wpłaty za pośrednictwem Internetu. W naszym sklepie wykorzystujemy system płatności PayU, do którego zostaniesz przekierowany w celu dokonania szybkiego przelewu online. Cały proces odbywa się szybko i bezpiecznie – wybierasz swój bank i dokonujesz opłaty.
  • Płatność kartą - zostaniesz przekierowany do systemu płatności PayU. Cały proces odbywa się szybko i bezpiecznie – wybierasz swój typ karty, podajesz dane i dokonujesz opłaty.

 

 

 


Kontakt ze sklepem

Zapraszamy!